30 października o godz. 19.00, Warszawa, Białołęcki Ośrodek Kultury, Van Gogha 1

„Lista nieobecności”

Występują: Ewa Tucholska, Aleksandra Drzewiecka, Grzegorz
Turnau, Antoni Muracki, Wojciech Gęsicki, Mirosław Czyżykiewicz, Marek Bartkowicz oraz zespół muzyczny w składzie: Marcin Fidos (kontrabas), Piotr Pietrzak (perkusja),
Wojciech Polesiak (akordeon), Krzysztof Jaszczak (piano).

Bilety: Do nabycia w BOK, cena 30 zł, 40 zł.

„Lista nieobecności”

Ten koncert jest nie tylko piękny. On jest po prostu zjawiskowy. W atmosferze nadchodzących obchodów Wszystkich Świętych, czyli polskiego Święta naszych Zmarłych, wielcy obecni, choć nie zawsze dostatecznie doceniani (patrz lista artystów śpiewających w koncercie) wykonują utwory WIELKICH NIEOBECNYCH. Wspominają więc Agnieszkę Osiecką, Jonasza Koftę, Jacka Zwoźniaka, Tomasza Opokę, Geoge’a Brassensa, Włodzimierza Wysockiego i …innych jeszcze.

Przez pryzmat własnej wykonawczej, twórczej i ludzkiej wrażliwości delikatnie filtrują ,dobrze znane starszym, odkrywcze dla młodszych teksty i melodie. Taki wieczór, jak zresztą każde wspomnienie o zmarłych, warto przeżywać intymnie i niespiesznie. Bo tu każda piosenka, czy raczej pieśń, to osobna nostalgia, osobna osobność i unikalne przeżycie. Gwoli człowieczej uczciwości i rzetelności trzeba by więc pisać historię każdego z tych utworów i każdego z tych wykonań. A ponieważ nie sposób, wspomnę tylko brawurową interpretację KONI NAROWISTYCH Nieobecnego Włodzimierza Wysockiego wydobywającą się z gardła i duszy Mirosława Czyżykiewicza. A wspomnę jednym słowem: MAGIA, bo ono najtrafniej opisuje i KONIE… i cały koncert.

Serdecznie zapraszamy!