Jaromir Nohavica od lat uznawany jest za jedną z najciekawszych postaci europejskiej sceny piosenki artystycznej i poetyckiej. Od wielu lat artysta cieszy się w Czechach ogromną popularnością, a każda z dwunastu jego płyt osiągnęła status „złotej” lub „platynowej”. Dużym sukcesem był też film „Rok Diabła” w reżyserii P. Zelenki, gdzie zagrał główną rolę. Jego popularność dawno już przekroczyła granice Czech, czego dowodem są zeszłoroczne trasy koncertowe w Irlandii, Polsce, Kanadzie i USA. W naszym kraju czeski bard koncertuje już od wielu lat, niezmiennie gromadząc na swoich występach liczne rzesze fanów, swoich pięknych, dowcipnych i mądrych pieśni.

Taki koncert i takie nagromadzenie emocji nie zdarza się co dzień!!!

Na muzycznej scenie wystąpią w jednym koncercie na pewno największe, znane wszystkim pokoleniom wymagających artystycznie słuchaczy, gwiazdy polskiej piosenki. W ten unikalny projekt zaangażowali się: Elżbieta Wojnowska, Krzysztof Daukszewicz, Stefan Brzozowski, Artur Andrus , Stanisław Soyka, Tadeusz Woźniak, Kuba Muracki, Mirosław Czyżykiewicz, Aleksandra Drzewiecka, Paweł Orkisz , Antoni Muracki , Andrzej Ozga, Zbigniew Zamachowski i zaśpiewają pieśni czeskiego barda Jaromira Nohavicy po polsku.

Nohavica to jedna z najbardziej charyzmatycznych osobowości europejskiej sceny muzycznej ostatnich lat, a jego mądre, melodyjne i wzruszające pieśni wszędzie przyciągają na koncerty wielopokoleniową widownię.

Będzie to koncertowa wersja albumu „Świat wg Nohavicy”. Zapraszamy wszystkich, którzy lubią wartościową piosenkę w najlepszym wydaniu. A w dwugodzinnym koncercie będzie i lirycznie i kabaretowo – jak to u Jarka Nohavicy. Prowadzenie Artur Andrus i Antoni Muracki.

Premiera tego koncertu odbyła się 11 maja 2009 w Teatrze Muzycznym „Roma” w Warszawie.

4 lipca 2009 w Olsztynie „Świat wg Nohavicy” był koncertem Galowym Festiwalu „Śpiewajmy poezję”, a godzinną relację z koncertu przekazywała TV w PR 2 oraz Telewizja Polonia.

Ponadto płyta „Świat wg Nohavicy” w listopadzie 2009 uzyskała status Złotej Płyty, a piosenka „Cieszyńska” była przez kilkanaście tygodni na Liście Przebojów Trójki (3 miejsce).

Relacje, dygresje i opis historii powstania płyty ilustrują wywiady i wypowiedzi wszystkich, którzy wzięli udział, zamieszczone na czeskich stronach Jarka Nohavicy pod hasłem „Świat wg Nohavicy”.

Cena zależy od składu artystów i podlega bezpośrednim negocjacjom.