Salonik z Kulturą to autorski program kabaretowo-muzyczny Antoniego Murackiego z udziałem znakomitych gości.

Przy współpracy z autorami, kompozytorami, aktorami, muzykami, piosenkarzami i twórcami z innych dziedzin sztuki scenicznej pragniemy tworzyć oryginalne programy literacko-muzyczne o charakterze np.: teatralnym, kabaretowym, muzyczno-wokalnym, literackim, etc., noszące znamiona „salonu artystycznego” i prezentować je miejscowej publiczności cyklicznie co miesiąc.

Charakter widowiska, co miesiąc innego, warunkowany byłby doborem artystów o różnorodnych profilach twórczych. I tak, jak w „salonie artystycznym” wszelkie wartościowe formy wypowiedzi scenicznej mogłyby się ze sobą przeplatać i wzajemnie uzupełniać.

Raz w miesiącu miałaby miejsce premiera „Saloniku”. Czas jednego spektaklu ok. 2 godz.. Wszystkie edycje spajałaby ta sama osoba prowadzącego program, będąca jednocześnie odpowiedzialna za dobór materiału, scenariusz i dobór występujących artystów lub grup twórczych.

„Salonik” w swoich programach będzie promował twórczość najwybitniejszych twórców z dziedziny teatru, piosenki, poezji, jazzu, muzyki czy kabaretu (oraz takąż ich młodszych następców), których działania artystyczne nie mają szans na popularyzację w uproszczonym świecie rozrywkowej tandety.

Głównym celem „Saloniku” jest popularyzowanie twórczości literacko-muzycznej wysokiej klasy, nawiązując tym samym do dobrych tradycji polskiego kabaretu literackiego, piosenki, w której i tekst i muzyka mają jakiś sens, wspaniałych wzorców polskiej poezji i teatru.

Programy te, prezentując z jednej strony dorobek współczesnych twórców z wymienionych dziedzin, z drugiej –przypominając najlepsze dokonania „starych mistrzów”, mogłyby stać się zaczynem kształtowania gustów publiczności, dla której sit-com i bulwarowa rozrywka nie wystarcza, choć niestety, skutecznie wypiera artystycznie wartościowe formy wypowiedzi. Tym bardziej, że dla tych ostatnich nie ma zbyt wiele miejsca w telewizyjno – radiowym show-bussnesie.

Miesięczny koszt „Saloniku” do negocjacji.

Koszty noclegów, wynajmu sali i nagłośnienia/ oświetlenia oraz obsługi technicznej, jak również przygotowanie, druk i kolportaż mat. promocyjnych zabezpiecza Zamawiający

1. Rozliczenia nastąpią w postaci faktur VAT, wystawianych przez „Warsztat Antoniego”
2. Obsługa techniczna oraz promocja Projektu zabezpieczona zostanie w ramach środków własnych Zamawiającego
3. Koszty Zaiks-u pozostają po stronie Zamawiającego

HISTORIA „SALONIKU Z KULTURĄ”
„Salonik” rozpoczął działalność w grudniu 2004 roku na gościnnych scenach DK Włochy , Ośrodka Kultury w Konstancinie, na scenie Biblioteki na Jelonkach, w Milanowskim Centrum Kultury, w Domu Technika w Płocku, w Domu Kultury w Izabelinie i na Mokotowie. Łącznie odbyło się kilkadziesiąt wieczorów artystycznych.

Twórca „Saloniku” zyskał grono wiernych widzów, którzy niezawodnie uczestniczyli w wieczorach „Salonikowych”. Przez te 6 lat na scenie „Saloniku” wystąpili najwybitniejsi artyści polskiej sceny
kabaretowej i muzycznej, jak: A.Poniedzielski, E.Geppert, J.Nohavica, Z.Zamachowski, K.Daukszewicz, B.Hołownia, A.Jagodziński, K.Sienkiewicz, E.Jodłowska, E.Wojnowska, J.Fedorowicz, T.Jachimek, Czerwony Tulipan, M.Majewski, T.Woźniak, J Strobel, A.Szałapak, S.Soyka, J.Trzepiecińska, W.Zborowski, KubaSienkiewicz, Krystyna Sienkiewicz, M.Czyżykiewicz, A.Sikorowski, A.Andrus i inni.

Obecnie „Salonik” ma swojej premiery w Białołęckim Ośrodku Kultury w Warszawie oraz w Milanowskim Centrum Kultury i jest jedną z najpopularniejszych scen literacko-kabaretowych w stolicy.