Skip links

Płyty i książki

W sprzedaży dostępne są także ksiązki ze zbiorem wierszy oraz piosenek autorstwa Antoniego Murackiego​

Sprawdź

Dyskografia

w moim przedostatnim domu: 2024

Tańce Polskie: 2022

Za motywy przewodnie do opowieści o życiu, uczuciach i miłości, twórca obrał ludową muzykę, zawartą w krakowiakach, mazurach i mazurkach, kujawiakach, polonezach czy oberkach. Ta folkowa osnowa jest oczywiście tylko muzycznym pretekstem do stworzenia współczesnej opowieści literacko-muzycznej i inspiracją dla jazzowych harmonii.

Droga do domu: 2021

Długo dojrzewała we mnie płyta poświęcona rodzinie. Piosenki o dzieciach, Teresce, mamie czy dziadku pojawiały się wszak już wcześniej, ale teraz zgromadziłem je w jednym miejscu i zaprosiłem córkę Oleńkę (śpiew), syna Jakuba (śpiew i projekt graficzny), szwagra córki – Jaśka (śpiew, gitary, flet), moje wnuki: Natalię, Adama i Halinkę oraz moją żonę Teresę (grafiki), do udziału w tym rodzinnym przedsięwzięciu.

Jeszcze tańczę: 2021

W pracę nad nią zaangażowanych było wiele osób: pomocny we wstępnej realizacji dźwięku Paweł Jagóra, główny realizator i człowiek odpowiedzialny za elektroniczne perkusje oraz partie mandoliny -Darek Polubiec,, muzycy w osobach : Roberta Kuśmierskiego /acc/, Krzysztofa Jaszczaka /piano/, Marcina Fidosa /cb/, Wojtka Hartmana /violin/. Za stronę graficzną odpowiada Jakub Muracki.

Muracki śpiewa Kryla: 2019

Na płycie znajdziecie pieśni Karla Kryla w moich tłumaczeniach i autorskich aranżacjach. W nagraniu towarzyszą mi Rafał Grząka (akordeon) i Joachim Łuczak (skrzypce, perkusjonalia). Twórczość Kryla od lat była dla mnie wyzwaniem, bo uważam, że dotychczasowe tłumaczenia nie oddają do końca jej głębi i złożoności. Ponadto, pieśni Kryla brzmią wyjątkowo aktualnie. Choć były pisane około 50 lat temu, poruszają uniwersalne problemy tożsamości, kondycji ludzkiej, trudnych wyborów czy wolności. W 2020 mija 25. rocznica śmierci Kryla, ale nadal jest on inspiracją dla współczesnych twórców, zarówno w Czechach jak i w Polsce.

Poezja już tutaj nie mieszka: 2018

Producent Warsztat Antoniego Antoni Muracki W pełni autorska, godzinna porcja muzyki i poezji. 16 utworów o różnorodnej proweniencji muzycznej. Znajdziecie tu zarówno inspiracje jazzowe, jak też folkowe czy etniczne. Wbrew tytułu autor wierzy, że czasami poezja jest potrzebna w życiu, a może i do życia, wyjaśniając stany i sytuacje, których bez niej wyjaśnić się nie da. Energii pieśniom przydają znakomici muzycy : Robert Kuśmierski /akordeon/, Jerzy Małek /trąbka, flugelhorn/, Darek Polubiec /bas, perkusja/, Stefan Janowski /saksofon/ i Antoni Muracki /śpiew i gitara/. Strona graficzna to domena mojego syna Jakuba Murackiego. Miłych wrażeń.

Pod czerwonym księżycem: 2017

Płyta „Pod czerwonym księżycem” Antoniego Murackiego jest to zapis koncertu w Radiu Gdańsk w maju 2016 roku, a znalazły się na niej pieśni autorskie: zarówno te starsze, które tworzy od trzydziestu z górą lat, jak i te najnowsze, opowiadające o aktualnej rzeczywistości i stanie emocji współczesnego człowieka. Serdecznie polecam !

Antoni Muracki śpiewa Jaromira Nohavice: 2015

Płyta Antoniego Murackiego z nowymi aranżacjami starszych oraz zupełnie nowych pieśni czeskiego barda Jaromira Nohavicy. Na płycie można znaleźć utwory z najnowszych płyt Nohavicy takich jak „Przeszłość”, „Dobrze jest tak jak jest” czy „Jezusek” jak też te nieco starsze – „Kometa”, „Moja mała wojna”, „Gdy jutro skoro świt”. Wszystkie pieśni zostały zrealizowane w zupełnie nowych aranżacjach muzycznych, przy tworzeniu których udział wzięli wybitni muzycy, m.in. Robert Kuśmierski, Joachim Łuczak, Florian Ciborowski. Gościnnie dwie pieśni po polsku zaśpiewał też Jaromir Nohavica.

Za blisko stoisz: 2010

Po liryczno – publicystycznym „Świecie do składania” i, mającym już dziś status platynowej płyty, a wymyślonej, w dużej mierze przetłumaczonej z czeskiego przez siebie i wykonanej wespół z kolegami, prezentacji na polskim rynku muzycznym dorobku czeskiego barda pieśniarza i poety Jaromira Nohavicy (CD „Świat według Nohavicy), mamy nareszcie nową płytę Antoniego Murackiego. Tym razem warszawski artysta zdecydował się, według mnie, nieco zaryzykować emocjonalnie i 13 zamieszczonych tu utworów opatrzył tytułem, swoistym wyzwaniem dla Niego i najbliższych Mu osób. Rzecz nazwał, mianowicie, „Za blisko stoisz”.

Świat wg Nohawicy: 2008

Kultowy, okryty podwójną platyną, dwupłytowy album z piosenkami Jaromira Nohavicy po polsku w wykonaniu największych artystów polskiej sceny, jak: Artur Andrus, Zbigniew Zamachowski, Andrzej Sikorowski, Andrzej Ozga, Edyta Geppert, Stanisław Soyka, Elżbieta Wojnowska, Krzysztof Daukszewicz, Wolna Grupa Bukowina, Paweł Orkisz, Mirek Czyżykiewicz, Tolek Muracki, jak i samego Jaromira Nohavicy.

Świat do składania: 2007

O płycie „Świat do składania” można by powiedzieć, że to stosunkowo stara, bo już kilkuletnia, sprawa, gdyby nie fakt, iż takie rzeczy nie starzeją się nigdy. Ta, w całej rozciągłości autorska, nagrana ze znakomitymi muzykami: Andrzejem Jagodzińskim, Zbigniewem Wegehauptem, Cezarym Konradem, Piotrem Tutką, Andrzejem Rękasem, Pawłem Gusnarem, płyta Antoniego Murackiego jest, można by rzec, przekrojem poprzecznym przez wszelkie możliwe człowiecze nastroje.

Po drugiej stronie: 2003

Pierwsza autorska płyta z roku 2003, nagrana w studiu Jacka Bąka. 14 mocnych piosenek o zróżnicowanym charakterze muzycznym, na różne stany duszy.Całkowicie akustyczna.

Antoni Muracki wiersze i piosenki
Rok wydania: 2013

pierwszy duży zbiór wierszy i piosenek z nutami - 274 str., kreda mat., oprawa twarda, szycie, ilustracje i obrazy Teresa Muracka, foto Bartłomiej Muracki, wydawca Książnica Pruszkowska

Antoni Muracki wiersze i piosenki 2
Rok wydania: 2019

wiersze i piosenki z nutami - 285 str., kreda mat., oprawa twarda, szycie, ilustracje i obrazy Teresa Muracka, foto Bartłomiej Muracki, wydawca Książnica Pruszkowska

Antoni Muracki wiersze i piosenki 3
Rok wydania: 2022

wiersze i piosenki z nutami - 274 str., kreda mat., oprawa twarda, szycie, ilustracje i obrazy Teresa Muracka, foto Jakub Muracki, wydawca Książnica Pruszkowska

Jaromír Nohavica
Rok wydania: 2006

Piosenki Jaromira Nohavicy w przekładach Antoniego Murackiego, 2006, wyd Warsztat Antoniego, fotografie Teresa Muracka

Wiersze pod prąd
Rok wydania: 2019

wiersze, które z powodów wewnętrznej cenzury Urzędu m. Pruszków nie znalazły się w 2 tomie "Wierszy i piosenek" .

Raz się żyje
Rok wydania: 2020

tom 1 /167 str./ i tom 2 /242 str./, zawierają wszystkie programy STS- u i 213 fortepianówek ze słowami piosenek. Wydawca - Fundacja Artystyczna TST / przy wsparciu Funduszu Popierania Twórczości ZAIKS oraz SAWP/ Oprawa twarda, papier kreda mat.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z Internetu

Zamów płytę

Explore
Drag